Husova kazatelna

Chráněná přírodní památka Husova kazatelna se nachází v nadmořské výšce 480 – 510 m, v okrese Příbram za obcí Petrovice. Husovu kazatelnu najdete mezi ostatními kameny a nemůžete ji přehlédnout, protože je to jediný viklan a má skvělé rozměry – dva metry na výšku, tři metry délky a na šířku 1,8 metrů. Kamenný viklan má nahoře místo připomínající vyhloubenou mísu s rozměry 80 a 60 cm. Chráněné území zde bylo vyhlášeno v roce 1977 a zahrnuje rozlohu přes devět hektarů. V okolí leží i další žulové kameny, některé z nich mají jména – Pecen chleba, Zkamenělá žába.

K místu se váže pověst o knězi kázajícím lidu. Podle pověsti tady kázal i sám Jan Hus. Ještě v dřívějších časech mělo na místě docházet k obětem a energeticky vnímaví lidé pohltí nepříjemné pocity. Přírodní scenerie je volně přístupná. Husova kazatelna leží ve směru trasy Petrovice – Vysoký Chlumec. Jestliže odbočíte na Žemličkovu Lhotu půjdete nalevo po modré turistické značce. Viklan a další kameny o různé velikosti najdete v malém lesíku, ve vzdálenosti přibližně 500 m. Jít můžete i z Petrovic, odkud se vydáte na severovýchod. Čeká vás cca tři kilometry dlouhá cesta po červené turistické značce.


Husova kazatelna

další tipy na výlety

Zámek Orlík nad Vltavou

Zámek Orlík nad Vltavou najdete ve stejnojmenné obci v okrese Písek. Silueta zámku Orlík se odráží ve vodách Orlické přehrady. Krajina je proto již dlouhou dobu vyhledávána turisty a rodinami, které se tady chystají strávit pěknou dovolenou.

zámek Orlík

Kudy na Orlík?

Věděli jste, že… ?

Panel pro sdílení

Podpořte nás

Zaujaly vás tyto stránky? Budeme rádi, jestliže na svůj web umístíte odkaz na naše stránky o zámku Orlík.

zamekorlik.info

↑ NAHORU ↑

Výměna zpětných odkazů