Cyklotrasa: K Orlické přehradě z Písku

Písek – U Sulana – Vojníkov – Tukleky – Oslov – Sv. Anna – Zvíkov – Zbonín – Varvažov – Ostrovec – (Vráž) – Čížová – Krašovice – Písek

Popis trasy: Celodenní výlet začněte na kamenném mostu v Písku, odkud pojedete cyklotrasou 1225 po pravém břehu Otavy až k restauraci U Sulana. Odtud pokračujte k Plynové lávce přes Otavu, dále po pravém břehu kolem Heringova mlýna k hostinci U Caisů. Po občerstvení se dejte do kopce po asfaltové cestě a na rozcestí se dejte rovně a dojeďte až ke křížení cyklotras. Vyberte si cyklotrasu 1149 a za vsí pokračujte polní cestou k lesu. Dále vede asfaltová lesní cesta až k samotě Spolí. Ocitnete se v obci Tuklety a pojedete na Oslov, kudy vede naučná stezka o partyzánském hnutí v lesích. V případě zájmu se zajděte podívat do lesa „Lísek“ na Výří skály a Krkavčinu. Vykoupat se můžete za obcí na soutoku Otavy a Lomnice. Po cyklotrase 1149 pokračujte za obcí rovně až k rybníku Dejmov, Mošovské myslivně a pozdně gotické kapli svaté Anny. Vykoupat se můžete v Otavě. Jeďte cyklotrasou 1149 k rybníku Dejmov a zatočte vlevo, odkud naberete směr na obec Zvíkovské Podhradí, dále se vydejte na hrad Zvíkov. Po prohlídce pokračujte vsí k hotelu Zvíkov a cyklotrasou 1225 kolem koupaliště dolů k mostu. Přejeďte most a za ním pokračujte cyklotrasou 1225, červenou značkou a naučnou stezkou k čtvrté zastávce, odkud je pěkná vyhlídka na hrad Zvíkov. Odbočte polní cestou nalevo na obec Zbonín a jeďte silnicí na Kopaniny a cyklotrasou číslo 31 na Varvažovské paseky a Varvažov. Před obcí lze odbočit na Orlík nad Vltavou. Ve Varvažově si prohlédněte barokní most s kapličkou přes Skalici a zajímavá roubená stavení. Z obce se nasměrujte na Ostrovec s lidovou architekturou a kapličkou sv. Jana Nepomuckého. Projedete vsí až k rozcestí s cyklotrasou 1158, kde si můžete vybrat pokračování ze dvou tras – z Ostrovce k Červené hajnici a do Čížové nebo z Ostrovce do Vráže a do Čížové. V Čížové zajděte do kostela sv. Jakuba Většího s překrásným výhledem na okolí až k městu Písek. Další cesta vede cyklotrasou 1159. Na křižovatce odbočíte doprava na Bošovice a ve vsi Čísadlovice se dáte na rozcestí vlevo až do obce Krašovice. Okrouhlá krašovická náves vám připravila nádherný pohled na dvanáct štítů ve stylu selského baroka. K vidění je také kaplička sv. Jana Nepomuckého. Znovu na kolo a to cyklotrasou s číslem 1159. Překřížíte silnici Písek – Praha a pojedete kolem Jenšovského rybníka polní cestou na Oldřichov. Před obcí se na křižovatce dejte nalevo a pokračujte na Písek po cyklotrase 1049. Projedete kolem Židovského hřbitova v Písku a kolem řeky Otavy ke Kamennému mostu.

Délka trasy: Celkem ujedete 56 km po středně náročné trati.


Turistika a cyklistika v okolí zámku Orlík

další turistické a cyklistické trasy

Zámek Orlík nad Vltavou

Zámek Orlík nad Vltavou najdete ve stejnojmenné obci v okrese Písek. Silueta zámku Orlík se odráží ve vodách Orlické přehrady. Krajina je proto již dlouhou dobu vyhledávána turisty a rodinami, které se tady chystají strávit pěknou dovolenou.

zámek Orlík

Kudy na Orlík?

Věděli jste, že… ?

Panel pro sdílení

Podpořte nás

Zaujaly vás tyto stránky? Budeme rádi, jestliže na svůj web umístíte odkaz na naše stránky o zámku Orlík.

zamekorlik.info

↑ NAHORU ↑

Výměna zpětných odkazů